בלוג סקס canalwoman.com

בלוג סקס canalwoman.com > סיפורים אירוטיים > קונדומים: כלי יעיל למניעת התפשטות מחלות זיהומיות והריונות לא מכוונים

קונדומים: כלי יעיל למניעת התפשטות מחלות זיהומיות והריונות לא מכוונים

קונדומים: כלי יעיל למניעת התפשטות מחלות זיהומיות והריונות לא מכוונים

koreanconfidential.com
הקונדום הוא אחת הצורות העתיקות ביותר של אמצעי מניעה. הוא נמצא בשימוש לפחות מאז המאה ה-16, והופיע לראשונה באירופה. בעוד החומרים בהם נעשה שימוש השתנו במשך מאות שנים, מנדן פשתן ספוג בכימיקלים למעיים של בעלי חיים למגוון חומרים סינתטיים, העקרונות הבסיסיים נותרו זהים: קונדומים הם מחסום המסייע במניעת התפשטות מחלות זיהומיות, הריונות לא מכוונים, ובמידה פחותה, מחלות מין.

מה שהופך קונדומים לכל כך יעילים הוא שהם מספקים מחסום פיזי, חוסמים זרע ונוזלים אחרים מלעבור בין שותפים מיניים, ומספקים רמת הגנה גבוהה בהרבה מאשר התנזרות פשוטה. מחסום פיזי זה יכול לא רק להגן מפני זיהומים ומחלות המועברות במגע מיני, אלא גם להפחית את הסיכון להריון לא מכוון. קונדומים חשובים במיוחד עבור אלה הנמצאים במערכת יחסים מונוגמית, אך לא נבדקו לזיהומים וייתכן שאינם מודעים לסכנה בריאותית אפשרית.

השימוש בקונדום, יהיה החומר אשר יהיה, הוכח כאמצעי מניעה יעיל. מחקרים הראו כי בשימוש נכון ועקבי, קונדומים יכולים להפחית את הסיכון להריון בשיעור של עד 98%. כמו כן, כאשר קונדומים משמשים כראוי ובעקביות, הם יכולים להפחית את הסיכון של העברת HIV על ידי עד 90%.

היתרונות של קונדומים, לעומת זאת, לא נעצרים שם. מכיוון שקונדומים מהווים מחסום פיזי בין בני זוג, הם מפחיתים את הסיכון להעברת זיהומים נפוצים אחרים, כגון הרפס, זיבה וכלמידיה. מחקרים הראו גם כי גברים המשתמשים בקונדומים נוטים פחות לחוות זיהום המועבר במגע מיני מאשר אלה שלא.

עם זאת, חשוב לזכור כי קונדומים אינם סימן "ברור" להגנה מפני זיהומים המועברים במגע מיני והריונות לא מכוונים. יש להשתמש בקונדומים בצורה נכונה ועקבית כדי שהם יהיו יעילים. משמעות הדבר היא שימוש בקונדום אחד לכל אקט של קיום יחסי מין, בדיקה לאיתור נזקים (למשל קרעים או קרעים), הקפדה על לבישת קונדום בצורה נכונה, ושימוש רק במים או סיכה על בסיס סיליקון, שכן חומרי סיכה על בסיס שמן עלולים לפגוע במבנה הקונדום. בנוסף, אין לעשות שימוש חוזר בקונדומים. כמו כן, חשוב לבדוק את תאריך התפוגה על החבילה כדי לוודא שהיא עדיין שמישה.

על מנת למקסם את יעילות הקונדום, חשוב להשתמש בהם בשילוב עם שיטות אחרות, כגון בדיקות קבועות למחלות מין, שימוש בגלולה או בהתקן תוך רחמי למניעת הריון, ודיונים קבועים עם בן זוגך על כל שאלה שיש לך לגבי בריאותך המינית.

כשמדובר במאבק בהתפשטות מחלות זיהומיות והפחתת הסיכון להריון לא רצוי, קונדומים הם אחד הכלים היעילים ביותר הזמינים. הם זולים וזמינים, והוכח כי כאשר משתמשים בהם בצורה נכונה ועקבית, הם יכולים להציע רמה גבוהה של הגנה.

ריפוי בעיות זיקפה: הכרת גורמי הסיכון ואפשרויות הטיפול

תפקוד לקוי של זיקפה (ED), או אימפוטנציה, הוא מצב המשפיע על אינספור גברים בכל רחבי העולם. ל-ED יכולה להיות השפעה שלילית משמעותית על איכות החיים ועל מערכות יחסים רומנטיות, ולכן…

ריפוי בעיות זיקפה: הכרת גורמי הסיכון ואפשרויות הטיפול

ברוכים הבאים לרמת גן: העיר הדינמית ביותר בישראל

נערות ליווי ברמת גן כעיר השנייה בגודלה בישראל עם מעל 160,000 תושבים, רמת גן היא אחת הערים הדינמיות והתוססות ביותר מבחינה תרבותית במדינה. ידועה רשמית בשם עיר היהלומים, היא הבירה…

ברוכים הבאים לרמת גן: העיר הדינמית ביותר בישראל

העיר חיפה: שיר הלל לאחת הערים העתיקות והיפות בישראל

חיפה היא עיר של תרבות, היסטוריה ויופי. ממוקמת במחוז הצפון של ישראל, היא עיר שאין דומה לה. ידועה באוכלוסייה המגוונת שלה ובציוני דרך אדריכליים ייחודיים, חיפה היא אתר חובה לכל…

העיר חיפה: שיר הלל לאחת הערים העתיקות והיפות בישראל